Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz

Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız Alman Mahkemelerine açtığı boşanma davası ile evliliklerini noktalamaları durumunda bu boşanma ülkemizde geçerli olmamaktadır. O nedenle Almanya’da boşanan Türkler ülkemizde de boşanmanın tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmak durumundadırlar. Aksi halde Türkiye’de hala yasal olarak evli görüneceklerinden yeniden evlenmek istemeleri durumunda bu evlilik gerçekleşmeyecektir.


Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Nedere Açılır?

Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılması gereken boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkeme Aile Mahkemesi olmaktadır. Almanya’da boşanan Türkler boşanma tanıma tenfiz davsaı açmak istemleri durumunda bu davayı eğer ki Türkiye’de ikamet adresleri yok ise İstanbul, İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açabilirler.

 

Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Süresi Ne Kadar?

Almanya’da boşanan kişilerin Türkiye’de açmaları gereken boşanma tanıma tenfiz davası için merak edilen sorulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davası süresi olmaktadır. Tanıma tenfiz davası süresi 1 hafta ile 3 yıl arasında değişebilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları süresi arasında bu kadar fark olması bireylerin boşanma tanıma tenfiz davası sürecini nasıl yürüttükleri ile bağlantılıdır. Esasen en kısa süre içerisinde boşanma tanıma tenfiz davasının sonuçlandırılmasının istenmesi durumunda Almanya’da boşanan eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile bu süreci yürütmeleri önerilmektedir. Bu durumda boşanma tanıma tenfiz davası süresi 1 hafta ile 3 ay arasında değişebilmekte olup Almanya’da boşanan çiftlerin boşanma tanıma tenfiz davası sürecini kendileri yürütmek istemeleri durumunda hukuki prosedürlerin doğru işletilmemesi nedeniyle 3 4 yıl da sürebilen bir dava türüdür.

 

Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Ücreti Ne Kadar?

Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası ücreti yine bu süreçte avukat tutulup tutulmamasına göre farklılık gösterecektir. Bu süreçte tanıma tenfiz avukatı tutulması süreci hızlandıracağı için bireyler açısından daha az zaman ve para israfı anlamı taşımaktadır. Diğer yandan boşanan bireylerin boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmamaları yıllarca sürebilecek bir dava süreci ile karşılaşmalarına neden olacağı için daha fazla zaman ve para kaybına neden olabilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası ücreti içerisinde dava için gerekli belgelerin hazırlanması, çeviri masrafları, dava açılabilmesi için gerekli mahkeme masrafları gibi farklı unsurlar da bulunmaktadır.

Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz 2015

Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz süreleri

Almanya Boşanma Davası Tanıma Tenfiz Maliyeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


4 + = onüç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>