Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarının Amerika Birleşik Devletleri mahkemelerine açmış oldukları boşanma davası sonucu evliliklerini noktalamaları durumunda Türkiye’de bu evlilik Milletlerarası Özel Hukuk esasına göre tanınmamaktadır. O nedenle Amerika’da boşanan Türk vatandaşlarının ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Amerika’daki boşanma geçerli ülkemizde geçerli olmayacağından bireyler Türkiye’de hala yasal olarak evli görüneceklerdir.

 

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Amerika’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması için açılması gereken boşanma tanıma tenfiz davası yetkili mahkemesi Aile Mahkemeleridir. Amerika’da yaşayan ve Türkiye’de boşanmanın tanınması talebinde bulunacak bireyler açısından boşanma tanıma tenfiz davası, Türkiye’de bir ikamet adresi bulunmaması durumunda İstanbul İzmir ya da Ankara’da açılabilmektedir.

 

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Amerika’da boşanan Türklerin ülkemizde açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak merak ettiği konulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davası süresi olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz dava süresini bu süreçte atılacak olan adımlar belirleyecektir. Hukuki prosedürlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi Amerika’daki boşanmanın Türkiye’de tanınmasını 1 hafta ile 2 ay arasında değişen bir zaman diliminde gerçekleştirebileceği gibi süreç içerisinde yapılacak ufak tefek hatalar 3 4 yıl gibi bir sürede boşanma tanıma tenfiz davasının sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu süreçte Amerika’da boşanan çiftlerin Türkiye’de bulunan uzman boşanma tanıma tenfiz avukatları ile boşanma tanıma tenfiz davası açmaları önerilmektedir. Zira Türkiye’de bulunan boşanma tanıma tenfiz avukatları, müvekkillerinin istenilen boşanmanın tanınması kararını en kısa sürede almaları adına hizmet vermekte olup, boşanma tanıma tenfiz davası süresinin 1 hafta ile 3 ay içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilmektedirler.

 

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Amerika’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası ücreti bu süreçte çeviri masrafları, noter onayları, dava harçları gibi ücretleri kapsayabildiği gibi boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması durumunda avukat vekalet ücretlerini de içine alabilmektedir. Her iki eşinde Türkiye’de farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı tutması süreci hızlandıracağından dolayı boşanma tanıma tenfiz davası ücreti daha düşük olacaktır. Amerika’da boşanan çiftlerin Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmamaları durumunda bir çok kez mahkemeye gitmeleri, dava sürecinde gerekli işlemlerin sağlanması adına hukuki prosedürleri yerine getirmeleri gibi işler ile uğraşmaları nedeniyle boşanma tanıma tenfiz davası daha uzun süreceğinden dolayı boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de daha fazla olacaktır.

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası 2015

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Yetkili Mahkeme

Amerika Boşanma Tanıma Tenfiz Davası  Avukat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dokuz + 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>