Bakire Olduğu Konusunda Yalan Söyleme

Boşanma davalarına konu olan durumlardan birisi de kadının bakire olduğu konusunda yalan söylemesi, eşini bakire olduğu yönünde kandırması, bakire olmadığını eşinden gizlemesidir. Bakire olmamak boşanmak için tek başına yeterli bir neden değildir. Bakire olmamanın boşanma nedeni olabilmesi için kadının eşinden bilinçli olarak bakire olmadığını saklaması ya da bu konuda yalan söylemesi gerekir. Bakire Olduğu Konusunda Yalan Söyleme durumu evlilik içerisinde eşlerin güven duygusunu sarsacağından dolayı evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açılabilmektedir. Eşin bakire olmadığını gizlemesi güven sarsıcı davranış olarak nitelendirilmektedir. Güven sarsıcı davranışlar da evliliğin sekteye uğramasına ve ortak yaşamın kurulmasının imkansız bir hale gelmesine neden olur.

 

Güven sarsıcı davranış olarak nitelendirilebilecek olan kadının Bakire Olduğu Konusunda Yalan Söyleme durumunda bireyler evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açabilmektedirler. Türk Medeni Kanunu 166. maddesi evlilik birliğinin temelden sarsılmasının boşanma nedeni olarak sayılacağına hükmetmektedir. Söz konusu maddeye göre birlikte yaşamaları taraflardan beklenmeyecek şekilde evliliğin sarsılmış olması durumunda taraflar boşanma davası açabilirler.

Bakire Olduğu Konusunda Yalan Söyleme ve Boşanma Davası

Güven sarsıcı davranış durumu sıklıkla boşanma davalarında kullanılabilmektedir. Kadının bakire olduğu konusunda yalan söylemesi ya da eşinden bilerek bu durumu gizlemesi evliliğin temelden sarsılması ile sonuçlanabilmektedir.

 

Boşanma davası açacak bireylerin eşinin bakire olmadığını kendisinden gizlemesi durumunu boşanma nedeni olarak öne sürmeleri durumunda açılacak boşanma davası içerisinde etkili bir savunma yaparak söz konusu davranışı ispat etmeleri gerekir. Boşanma davalarında istenilen sonucun alınabilmesi için öne sürülen boşanma nedeni ispat edilmelidir. O yüzden bireylerin bu süreçte uzman bir desteğe ihtiyaçları doğacaktır.

 

Kadının bakire olmadığnı gizlemesi nedeniyle boşanma davası açmak istiyorum diyen kişiler, açacakları boşanma davası için uzman boşanma avukatı tutarak en kısa süre içerisinde boşanabilirler. Boşanma davası açılması için boşanma avukatı tutmak zorunlu değildir. Fakat boşanma avukatı tutucak kişiler hukuki prosedürlerin etkin bir şekilde yerine getirilmesini sağlarken hem en kısa süre içerisinde boşanabilmekte hem de boşanma konuları olan velayet, mal paylaşımı, tazminat ya da nafaka gibi konularda hak kaybı yaşamamaktadırlar.

Bakire Olduğu Konusunda Yalan Söyleme 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yedi × 1 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>