Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur?

Boşanma davası açarak mevcut birlikteliğini yasal olarak sonlandırmak isteyen kişilerin bu süreç için boşanma avukatı tutmaması durumunda boşanma davasının reddi durumu ortaya çıkabilmektedir. Boşanma davası reddedilirse ne olur diye merak eden kişiler açısından boşanma davasının reddi hem zaman kaybı yaratmaktadır hem de 3 yıl içerisinde bireylerin aynı nedenle boşanma davası açamamasına neden olmaktadır.

Boşanma davasının reddi gibi bir durum boşanma süreci daha da uzamaktadır. Bu nedenle bireylerin boşanma davası açmadan önce uzman bir boşanma avukatı ile sürecini sürdürmeleri onların boşanma davalarının reddinin önüne geçebilmektedir. Bireylerin mümkünse boşanma davası açılmadan uzman bir boşanma avukatı ile görüşmeleri önerilmektedir.

Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur  Tekrar Boşanma Davası Açılabilir mi?

Boşanma davası reddedilirse eşler 3 yıl içerisinde aynı boşanma nedeni ile yeniden boşanma davası açamazlar. Fakat farklı bir boşanma nedeni ile boşanma davası açılabilmektedir.

Örneğin daha önce eşin kendisine hakaret etmesi nedeniyle boşanma davası açan ve boşanma davası reddedilen kişi 3 yıl içerisinde tekrar eşinin kendisine hakaret etmesi nedeniyle boşanma davası açamamaktadır. Lakin bu üç yıllık süre zarfında farklı bir boşanma nedeniyle boşanma davası açabilmektedir. Boşanma davası reddedilmiş bireyler yine aynı durum ile karşılaşmamak adına uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçerek yeniden ve farklı boşanma nedeniyle boşanma davası açabilirler.

Boşanma davası reddedilirse ne olur diye merak eden bireyler açısından boşanma avukatı tutulması böyle bir durum ile karşılaşılmaması adına mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma davasının reddi durumu sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur ve bireylerin gerek dava açma aşamasında uzman olmayan bireylere yazdırdıkları dilekçeler olsun gerekse de boşanma davası içerisinde etkin savunma yapılamaması boşanma davasının reddine neden olmaktadır.

Boşanma davasının reddi ile karşılaşmak istemeyen kişiler bu noktada uzman bir boşanma avukatı tutarak davalarının istenilen şekilde ve en kısa sürede neticelenmesini sağlayabilirler.

Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur diyen kişilerin açtıkları boşanma davasının reddi hukuki prosedürlerin doğru yerine getirilmemesinden kaynaklanabilmektedir. Bu durumda yeniden boşanma davası açmak için 3 yıl beklenmeden farklı bir boşanma nedeni öne sürülerek yeni bir dava açılabilir.

 

2 thoughts on “Boşanma Davası Reddedilirse Ne Olur?

  1. Merhabalar. Boşanma davasının reddinden sonra temyize başvurduk ve bir sene sonra Ref geldi. Şimdi 3 yıl dolmasını bekliyoruz bu Yargıtay’da gecen 1 yıllık süre de 3 yıl içinde sayılıyor mu? Yani iki yıl sonra tekrar dava açabilir miyim yada yergıyay Kararından 3 yıl geçmesini mi bekleyecegız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


5 + = onüç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>