Boşanma Davası Ücreti 2015

Boşanma davası açarak mutsuz olan evliliğini sonlandırmak isteyen kişilerin merak etiği konulardan birisi de boşanma davası ücreti olmaktadır. Boşanma davası ücreti içerisindeki faktörlerin ücretlerinde değişiklik olduğu için her yıl boşanma davası ücreti de değişmektedir. Boşanma davası ücreti 2015 yılı içerisinde bireylerin tutacakları boşanma davası avukatı, boşanma davasının açılacağı il, boşanma davası türü, boşanma davası için gerekli evraklar gibi farklı farklı unsurlar nedeniyle değişebilmektedir.

Boşanma Davası Ücreti – Avukat Masrafları

Boşanma davası ücreti 2015 yılı içerisinde en önemli unsur boşanma avukatı tutulması olmaktadır. Her ne kadar boşanma davası için boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile, boşanma davası süreleri ve sıklıkla yaşanılan hak kayıpları düşünüldüğünde bireylerin boşanma süreci içerisinde boşanma avukatı tutmaları onlara mutlak fayda sağlamaktadır. Bu nedenle boşanma davası ücreti 2015 yılı içerisinde boşanma avukatı ücretleri de hesaplanmalıdır. Diğer yandan boşanma avukatı ile ilgili olarak tutulacak olan boşanma avukatının deneyimi ve uzmanlığı boşanma davası ücretine etki etmektedir.

Boşanma davasının açılacağı il boşanma davası için tutulacak olan avukat ücretlerinin de farklılaşması anlamına gelmektedir. Örneğin İstanbul içerisindeki bir boşanma avukatı ücreti ile Kars’ta bulunan bir boşanma avukatının ücreti aynı olmamaktadır. Fakat İstanbul’daki boşanma avukatları boşanma davası tecrübesiyle de bir olmamaktadır.

Boşanma davası ücretleri 2015 yılı açısından belirleyici olan bir diğer unsur ise boşanma davası türü olmaktadır. Eşlerin boşanma süreci içerisinde uzlaşma içerisinde olup olmamaları boşanma davası türünü belirlemektedir. Bu noktada eşlerin fikir birliği içerisinde olması anlaşmalı boşanma davası açılmasına olanak verirken eşlerin boşanma ile ilgili konularda uzlaşma içerisinde olmaması durumunda ise çekişmeli boşanma davası açılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları ile anlaşmalı boşanma davaları arasında boşanma davası ücretleri açısından farklar bulunmaktadır. Çekişmeli boşanma davası daha uzun sürelerde ve daha çok masrafla neticelenirken, anlaşmalı boşanma davalarında sarf edilen emeğin daha az olması nedeniyle anlaşmalı boşanma davası ücretleri de daha az olmaktadır.

Tüm bu kriterler düşünüldüğünde boşanma davası ücretleri her boşanma davasına göre farklılık gösterecektir demek yanlış olmaz. O nedenle boşanma davası ücretleri 2015 yılı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için iletişim sayfasından uzman boşanma avukatları ile görüşebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dokuz × 4 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>