Çekişmeli Boşanma Davası Ücretleri 2015

Çekişmeli boşanma davası, boşanma sürecinde eşlerin herhangi bir konuda uzlaşma sağlayamamaları durumunda açılacak olan boşanma davası türüdür. Çekişmeli boşanma davası ile ilgili olarak en fazla merak edilen hususlardan birisi de çekişmeli boşanma davası ücretleri olmaktadır. Çekişmeli boşanma davası ücretleri açısından belirleyici olacak faktörler vardır. Örneğin çekişmeli boşanma davası mahkeme masrafları, çekişmeli boşanma davası belgeleri için ödenecek tutarlar, çekişmeli boşanma davasında bilirkişi masrafları, çekişmeli boşanma davası için boşanma avukatı tutulması gibi unsurlar çekişmeli boşanma davası ücretleri açısından belirleyici olacaktır.

Çekişmeli Boşanma Davası Ücretleri

Çekişmeli boşanma davası ücretleri içerisinde belirttiğimiz durumlardan en önemlisi çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti olmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki boşanma davası için avukat tutma zorunluluğu yoktur fakat pratikte incelediğimiz zaman boşanma davalarının reddine neden olan olayların tamamı hukuki prosedürlerin doğru şekilde işletilmemesinden kaynaklanmakta olup boşanma davasının reddi kararı sıklıkla karşılaşılan bir durum olmaktadır. O nedenle boşanma davası açmak istiyorum diyen kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir. Diğer yandan çekişmeli boşanma davası ücretleri içerisinde ödenecek olan boşanma avukatı masrafları bireyler açısından, boşanma sonrası yaşanabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesini sağlamaktadır. Boşanma sonrası taraflar velayet, mal paylaşımı, tazminat ya da nafaka gibi konularda hak kaybı yaşayabilmektedirler.

Çekişmeli boşanma davası ücretleri açısından belirleyici olacak unsurlar çeşitlilik gösterebilmektedir. Çekişmeli boşanma davasının hangi şehirde açılacağı, çekişmeli boşanma davası süresi, çekişmeli boşanma davasının yaratacağı iş yükü gibi unsurlar da ücret açsından belirleyici olabilmektedir.

Boşanma davası açmak isteyen kişiler açısından çekişmeli boşanma süreci oldukça zor ve karmaşık bir süreçtir. Eşler bu süreçte psikolojik ve sosyal olarak yıpranırken bir de hukuki süreç ile uğraşmak zorundadır. Hukuki süreç içerisinde ise yapılacak olan hatalar boşanma davasının reddine neden olacaktır ki boşanma davasının reddi durumunda 3 yıl içerisinde taraflar aynı nedenle boşanma davası açamamaktadırlar.

Çekişmeli boşanma davası ücretleri için net bir rakam verilmesi adına bireylerin uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Uzman Boşanma Avukatına Danış!!

 

Çekişmeli Boşanma Davası Ücretleri 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


üç − 3 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>