Çocuklarla İlgilenmemek Boşanma Nedeni

Evlilik birliği içerisinde eşlerin yerine getirmeleri gereken sorumluluklar vardır. Bu sorumlulukların yerine getirilmemesi, ortak yaşamın kurulmasına engel olabilmekte ve evlilik birliğinin temelden sarsılması ile sonuçlanabilmektedir. Evlilik içerisinde eşlerin sorumlu olduğu durumlardan birisi de çocukların bakımı ile ilgilenmektir. Çocuklarla ilgilenmemek boşanma nedeni olarak sayılmaktadır. Kanun mutlu bir evlilik kurulması için eşlerin eşit sorumluluğa sahip olduğunu belirtmektedir. O nedenle kadın ve ya erkek fark etmeksizin çocuklarla ilgilenmemek boşanma nedeni olarak ileri sürülebilir bir boşanma nedenidir.

Çocuklarla İlgilenmemek Boşanma Nedeni Sayılır!

Eşlerin çocuklarla ilgilenmemesi durumu farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Örneğin eşlerden birisinin çocukların hastalığı ile ilgilenmemesi, kocanın çocukların bakımı için gerekli ihtiyaçları karşılamaması, kadının çocukların bakımı ile ilgilenmemesi, erkeğin çocukların bakımına yardımcı olmaması gibi davranışlar boşanma nedeni sayılmaktadır. Ve açılacak boşanma davası içerisinde bu tür davranışları sergileyen bireyler kusurlu olarak kabul edilmektedir.

Çocuklarla ilgilenmeme durumunun meşru bir neden olmaksızın ve sürekli olarak arz etmesi gerekmektedir. Eşinin çocuklarla ilgilenmemesi nedeniyle boşanma davası açacak olan kişilerin bu süreçte uzman bir boşanma avukatı tarafından hukuki anlamda destek alması onların en kısa sürede boşanma istemlerinin yerine getirilmesini sağlayabilmektedir.

Eşim çocuklar ile ilgilenmiyor diyen bireylerin bu durumu boşanma sebebi olarak öne sürmesi sonucunda hakim, çocuklarla ilgilenmeme durumunun evlilik birliğini ne kadar etkilediğine ve birlikte yaşama olgusunu zedeleyip zedelemediğine bakmaktadır. Şayet çocuklarla ilgilenmeme evliliği çekilmez hale getirmiş ise haki boşanmaya hükmetmektedir. Burada açılacak boşanma davasında etkin bir savunma yapılması en sağlıklı şekilde boşanmanın gerçekleşmesini sağlayabilmektedir.

Çocuklarla İlgilenmemek Boşanma Nedeni – Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması

Eşim çocuklarla ilgilenmiyor diyen bireyler açısından bu durumun evlilik birliği içerisinde birlikte yaşamanın imkansız hale getirmesi sonucunda boşanma gerçekleşebilmektedir. Açılacak boşanma davası içerisinde uzman boşanma avukatı desteği alınması en kısa sürede boşanma gerçekleştirmenin yanı sıra boşanma sonrası yaşanabilecek hak kayıplarının da önüne geçilmesini sağlayabilmektedir.

Boşanma avukatları müvekkillerinin zorlu boşanma sürecini kolaylıkla atlatabilmeleri ve karmaşık bürokratik işlemler ile uğraşmadan boşanabilmelerini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Boşanma avukatı tutmak boşanma davalarında zorunlu olmamaktadır fakat sürecin boşanma avukatı ile yürütülmesi bireylere mutlak fayda sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− bir = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>