En Hızlı Boşanma Ne kadar Sürer?

Boşanma davası süreleri boşanma sürecindeki bireyler tarafından en fazla merak edilen konular arasındadır. En hızlı boşanma ne kadar sürer diye merak eden kişiler açısından bu süre, boşanma davası açılacak olan yetkili Aile Mahkemesinin iş yüküne, boşanma davası için boşanma avukatı tutulmasına, boşanma davasının türüne… gibi unsurlara göre değişebilmektedir.  Fakat boşanma sürecinin sancılı ve karmaşık bir süreç olduğu düşünülürse en hızlı boşanma gerçekleştirilmesi taraflar açısından en uygun olan durum olabilmektedir.

En Hızlı Boşanma Ne kadar Sürer – Anlaşmalı Boşanma

En hızlı boşanma ne kadar sürer diyen kişilerin bu süreçte eşleri ile boşanmayı ilgilendiren tüm konularda hem fikir olmaları durumunda boşanma davası açılacak olan yetkili mahkemenin iş yükü boşanma süresini etkileyen faktörler arasındadır. Örneğin boşanma davası açılacak olan mahkemenin iş yükünün hafif olması duruşma gününün de daha erken görülmesine olanak sağlar. Bu nedenle en hızlı boşanma ne kadar sürer diyen bireyler açısından hızlı bir süreç olabilir.

En hızlı boşanma ne kadar sürer diye merak eden bireyler açısından boşanma davası türü de en hızlı boşanma için önemli bir kriterdir. Eşlerin en hızlı boşanmayı gerçekleştirmek istemeleri durumunda her konuda uzlaşma sağlayarak anlaşmalı boşanma davası açmaları mümkündür. Lakin anlaşmalı boşanma 4721 sayılı Medeni Kanun’da belirli şartlara bağlanmaktadır. Buna göre eşlerin anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekir.

En hızlı boşanma ne kadar sürer diye  merak eden kişilerin boşanma sürelerine etki eden en önemli unsur ise boşanma avukatı olmaktadır. Boşanma avukatı tutmak yasal süreç içerisinde gerekli prosedürlerin etkili bir şekilde işletilmesini sağlayarak müvekkillerinin en hızlı şekilde boşanmalarına olanak sağlar. Her ne kadar boşanma davası için boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile boşanma avukatı tutulması önerilir.

En hızlı boşanma ne kadar sürer diye merak eden kişilerin tüm bu unsurları yerine getirmeleri durumunda boşanma 10 gün ile 2 ay arasında değişen bir sürede sonuçlanmasına olanak sağlar. En Hızlı Boşanma Ne kadar Sürer diyen bireyler açısından gerekli hukuki prosedürlerin yerine getirilmesi belirli bir bilgi ve deneyimi gerektirmektedir. O yüzden en hızlı şekilde boşanmak isteyen kişilere bu konuda uzman bir boşanma avukatından destek almaları önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× yedi = 28

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>