Eşim Psikolojik Tedavi Gördü Boşanma Nedeni Sayılır Mı?

Eşlerden birisinin psikolojik tedavi görmesi boşanma nedeni sayılabilir mi sorusunun yanıtı, psikolojik tedavinin tek başına boşanma nedeni olarak sayılmadığıdır. Fakat psikolojik tedavi görülmesinin boşanma nedeni olarak sayılabileceği haller de mevcuttur. Örneğin eşin psikolojik tedavi görmesi ve tedaviye ilişkin kullandığı ilaçların boşanmayı getiren olaylara neden olması boşanma için yeterli bir neden sayılmaktadır. Yani psikolojik tedavi tek başına boşanma nedeni olarak sayılmazken, psikolojik tedavi sürecinde olan bireyin tutum ve davranışları boşanma nedeni olarak sayılmaktadır.

Eşim Psikolojik Tedavi Gördü

Eşim psikolojik tedavi gördü boşanma nedeni sayılır mı diyen kişiler açısından eşlerinin psikolojik tedavi süreci içerisindeki davranışları evlilik birliğinin sarsılmasına neden olabilecek şekilde gerçekleşmiş ise boşanma davası açılabilmektedir. Medeni Kanuna göre evlilik birliğinin temelden sarsılması ve birlikte yaşamanın taraflardan beklenemeyeceği durumlarda boşanma gerçekleşecektir. Eşin gördüğü psikolojik tedavi sürecinde yapacağı davranışlar evlilik birliğinin temelden sarsılmasına yol açabilmektedir. Örneğin kullanılan antidepresan ilaçlar eşin sanrılar görmesine buna bağlı olarak yalan söyleme, iftira atma, şiddet eğilimi içerisinde olma, intihar eğilimi içerisinde olma gibi farklı biçimlerde davranışların sergilenmesine neden oluyor ise boşanma davası açılabilmektedir.

Eşim psikolojik tedavi görüyor boşanma davasını nasıl açarım diyen kişilerin boşanma davası açmaları gereken yetkili mahkeme Aile Mahkemesidir ve bireyler yalnızca ikamet adreslerinin bulunduğu yerdeki Aile Mahkemelerine boşanma istemiyle dava açabilirler. Eşin gördüğü psikolojik tedavi nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte açılacak olan boşanma davasını hukuki temele dayandırmaları gerekir. Aksi durumda boşanma davası reddedilecektir. O nedenle boşanma avukatı tutmak boşanmayı isteyen kişilerin kolay bir boşanma gerçekleştirmelerini sağlayacaktır. Boşanma avukatı hukuki prosedürlerin yerine getirilmesini sağlarken boşanmadan kaynaklanabilecek nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda müvekkillerinin hak kaybı yaşamalarının önüne geçebilmektedir.

Eşin psikolojik tedavisi görmesini boşanma nedeni olarak öne sürecek bireyler açısından açılacak boşanma davası evlilik birliğinin temelden sarsılması kapsamında değerlendirilecektir. Boşanma davasının reddi durumunda bireyler 3 yıl içerisinde Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açamamaktadırlar o nedenle boşanma avukatı tutmak bireylerin istemlerinin yerine getirilmesine olanak sağlar.

Eşim Psikolojik Tedavi Gördü 2015

Eşim Psikolojik Tedavi Gördü, eşin psikolojik tedavi görmesi boşanma nedeni sayılır mı?

Eşim Psikolojik Tedavi Gördü, kocam psikolojik tedavi gördü boşanmaya neden olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


6 − dört =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>