Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Hollanda mahkemelerine açılan boşanma davası sonucu evliliğini noktalayan Türk vatandaşlarının bu boşanmaları Milletler Arası Özel Hukuk esaslarına göre ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması için bireylerin ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Aksi durumda Hollanda’da boşanan Türkler, Türkiye’de hala yasal olarak evli görüneceklerdir.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Hollanda’da gerçekleşen boşanmanın Türkiye’de tanınması için açılacak olan boşanmanın tanınması ve tenfiz davası için yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir. Bireyler boşanma tanıma tenfiz davasını Türkiye’de bir ikamet adresleri yok ise İstanbul İzmir ya da Ankara şehirlerinden birisine açabilirler.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Hollanda’da boşanan Türk vatandaşlarının merak ettiği sorulardan birisi de boşanmanın Türkiye’de tanınması ne kadar sürer sorusudur. Hollanda mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfiz süresi bireyleirn bu süreçte atacakları adımlara ve hukuki süreci nasıl yürüttüklerine göre farklılık göstermektedir. Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi yıllarca sürebilmektedir. O nedenle hukuki prosedürlerin hızlı bir şekilde yerine getirilmesi adına uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile bu süreci yürütmek önemlidir. Hollanda’da boşanan çiftlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi sonucu boşanma tanıma tenfiz davası 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede sonuçlanabilmektedir. Diğer yandan bireysel olarak yürütülecek boşanma tanıma tenfiz davası 1 yıl ile 4 yıl arasında değişen sürelerde sonuçlanabilmektedir.

 

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Hollanda’da gerçekleşen boşanmanı Türkiye’de tanınması ve tenfiz için merak edilen sorulardan bir diğer ise boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücreti içerisinde gerekli belgelerin hazırlanması için ödenecek masraflar, boşanma tanıma tenfiz davası belgelerinin çeviri ücretleri, boşanma tanıma tenfiz davası için gerekli mahkeme masrafları, boşanma tanıma tenfiz avukatı ücreti gibi farklı unsurlar bulunmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması bireyler açısından bir külfet gibi görünebilmektedir. Lakin yıllarca sürebilecek bir dava türü olan boşanma tanıma tenfiz davası için boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması dava süresini minimuma indireceği için bireylerin yıllarca sürebilecek süreç içerisinde ödeyecekleri farklı tutarlar düşünüldüğünde daha ekonomik olmaktadır.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dokuz × = 18

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>