Karım Beni Aldattı Boşanmak İstiyorum

Aldatma evlilik birliği içerisinde sadakat unsurunun yerine getirilmemesi olarak adlandırılabilir. Karım beni aldattı boşanmak istiyorum diyen kişilerin aldatma nedeniyle boşanma davası açabilmeleri için aldatma eylemini öğrenmelerinden itibaren 6 ay içerisinde boşanma davası açmaları gerekir. Aksi durumda aldatmanın affedildiği kanısı oluşmakta ve karım beni aldatıyor boşanma davası açmak istiyorum diyen kişiler aldatma nedeniyle boşanma davası açamamaktadır. Aldatma sonucu boşanma davalarında aldatan eş mahkemece kusurlu bulunmaktadır. Boşanma davalarında ise kusur, çocuğun velayeti, maddi ve manevi tazminat, nafaka gibi unsurları etkilemektedir.

Karım Beni Aldattı – Yasal Haklarınızı Bilin

Karım beni aldattı boşanmak istiyorum diyen kişilerin boşanma davası açmadan önce uzman bir boşanma avukatı tutması boşanma davası sonrasında yaşayacağı hak kayıplarının önüne geçebildiği gibi boşanmanın en kısa sürede neticelenmesini sağlayabilmektedir.

Aldatma sonucu açılan boşanma davalarında aldatma eyleminin ispatı olarak mahkemeye , Facebook yazışmaları, internet görüşmeleri, fotoğraflar, kredi kartı harcamaları, otel kayıtlar, görgü tanıkları, telefon konuşmaları gibi pek çok argüman delil olarak sunulabilmektedir. Diğer yandan Yargıtay kararlarına baktığımızda aldatmanın direk olarak kanıtlanmadan aldatma şüphesi olması durumunun da boşanma gerekçesi sayıldığı görülmektedir.

Karım Beni Aldattı – Aldatma Şüphesiyle Boşanma

Yani aldatma şüphesiyle de boşanma davası açılabilir. Aldatma şüphesi evlilik birliği içerisinde güven sarsıcı hareket olarak kabul edilmekte ve evlilik birliğinin temelden sarsılmasına neden olabilmektedir. aldatma şüphesi doğuran hallere, eşin evde olmadığı zamanlarda eve başkasının meşru bir neden olmaksızın gelmesi örnek gösterilebilmektedir. Daha açık bir ifadeyle meşru bir neden olarak çocuğu hasta olması durumunda eve doktor gelmesi aldatma şüphesi kapsamında yer almamaktadır. Burada eve gelen doktor meşru bir nedenle eve gelmektedir.

Karım beni aldattı boşanmak istiyorum diyen kişiler açacakları boşanma davası içerisinde haklılığını kabul ettirebilmeleri adına etkin bir savunma yapmak durumundadırlar. Bu nedenle karım beni aldatıyor boşanmak istiyorum diyen kişilerin boşanma avukatı tutmaları onların mutlak faydasına olmaktadır. Özellikle ülkemizdeki dava süreleri ve boşanma davaları sonucunda yaşanan hak kayıpları düşünüldüğünde karım beni aldattı boşanmak istiyorum diyen bireylerin boşanma avukatı tutmaları onların menfaatine olmaktadır.

One thought on “Karım Beni Aldattı Boşanmak İstiyorum

  1. 18/12/3013 de askere gittim bir senelik evliyken benim  eşim yabancı İngiliz uyruklu ve ben askerde iken aldatı beni halen evliyiz ama kanıtlarım var fotograf internet yoluyla mesajlaşma beraber olduğu kişiyle 40 dan fazla fotograf tel kayıtları ne yapmam gerektiğini bilmiyorum şuanda yeni askerden geldim ve o şu anda İngiltere de çocuğumuzla birlikte 1 yaşında oğlumuz var  ne yapılması gerektiğini bilmiyorum  yardım istiyorum bu konu da teşekkürler 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


üç + = 5

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>