Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Aldatma evlilik birliği içerisinde eşlerin birbirine olan sadakat yükümlülüğünü çiğneyen bir davranış olması nedeniyle boşanma davalarına da sıklıkla konu olmaktadır. Aldatan eş açılacak boşanma davasın kusurlu olmaktadır ve boşanma nedeni olarak aldatılma eylemi gösterilebilmektedir. Kocam beni aldatıyor diyen bireyler açısından boşanma davası açılabilmesi için aldatmanın öğrenilmesinden itibaren 6 aylık bir süre sınırı vardır. Aldatma eylemini öğrenen eş 6 ay içerisinde boşanma davası açmaması durumunda aldatma eylemini affetmiş sayılmaktadır.

Kocam Beni Aldatıyor – Kusurlu Eş

Boşanma nedenleri 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu içerisinde özel boşanma nedenleri ve genel boşanma nedenleri olarak açıklanmıştır. Aldatma (zina) nedeniyle boşanma davası açılması durumunda aldatan eş kusurlu bulunmaktadır ve boşanma davalarında kusur nafaka miktarı, çocukların velayeti, maddi ve manevi tazminat gibi boşanma konularını etkilemektedir.

Kocam beni aldatıyor ne yapmalıyım diyen kişilerin boşanma davası açmak istemeleri durumunda, boşanma davalarında uzman bir boşanma avukatı ile görüşerek evlilik birliğini en kısa sürede sonlandırabilmektedirler.

Kocam beni aldatıyor diyen kişiler açısından aldatma unsurunun ispatı mahkeme içerisinde bir takım deliller ile ispatlanabilmekte olduğu gibi aldatma şüphesiyle de boşanma gerçekleşebilmektedir. Aldatmanın ispatı açısından boşanma davalarında delil olarak internet üzerindeki paylaşımlar, yazışmalar, telefon konuşmaları, görgü tanıkları, kredi kartı harcamaları, otel kayıtları gibi pek çok argüman kullanılabilmektedir. Diğer yandan aldatma şüphesiyle boşanma davalarında ise hakimler güven sarsıcı bir davranışın olup olmadığına bakarak boşanmaya hükmedebilmektedir.

Kocam beni aldatıyor diyen bireylerin açacakları boşanma davası içerisinde olası bir hak kaybı yaşamamaları adına tutacakları boşanma avukatı onlara mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma avukatları müvekkillerinin yaşamış olduğu aldatılma durumunun boşanma davası içerisinde deliller ile ispatı neticesinde boşanma hükmüyle sonuçlanmasının yanı sıra müvekkillerinin boşanmadan doğacak olan haklarının da korunması noktasında hizmet vermektedir.

Kocam beni aldatıyor diyen kişilerin bu süreçte olayı öğrenmesinin ardından 6 ay içerisinde boşanma davası açması gerekir. Diğer yandan aldatma davranışının sergilenmesinin üzerinden 5 yıl geçmiş ise kocam beni aldattı diyen kişiler açısından aldatma nedeniyle boşanma davası açılamamaktadır. O nedenle kocası tarafından aldatılan kadının boşanma davası açmak için hızlı bir şekilde karar vermesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


3 × = yirmi yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>